טכנאי מכונות כביסה | תיקון מכונות כביסה

טכנאי מכונות כביסה | תיקון מכונות כביסה

טכנאי מכונות כביסה

 רבים לא מודעים לכך, אבל מכונות הכביסה הביתיות נחשבות למכשירים החשמליים ה"לבנים" המורכבים ביותר בבית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר במכשיר חשמלי המשלב בין זרם חשמלי למים זורמים, בין גוף חימום עוצמתי לדוד מסתובב ובין עוצמה אדירה לעדינות מרבית. בנוסף לכל זה, המכונות המודרניות מצוידות בלוחות אלקטרוניים וברכיבי מחשוב מתקדמים המאפשרים לתכנת אותן למגוון תכניות כביסה שונות.

לאור כל זאת, אין זה פלא שמכונות כביסה הן ברוב המקרים ממש לא המכונות שניתן לתקן באופן עצמאי או במילים אחרות: לתקן מכונת כביסה זה ממש לא כמו להחליף נורה שרופה. לפיכך כל אימת שמתרחשת תקלה כזו או אחרת במכונת הכביסה הביתית, ישנה חשיבות עליונה להזעיק טכנאי מכונות כביסה כדי שיציל את המצב.

עלויות הביקור של טכנאי מכונות כביסה

העלות הבסיסית של ביקור טכנאי מכשירים "לבנים" נעה בין 140-200 ₪. מעבר לכך, עלות התיקון משתנה בהתאם לסוג המכונה ולסוג התקלה כשלרוב לא יהיה צורך לשלם בנפרד עבור הביקור ועבור התיקון (התשלום עבור הביקור יתבצע בדרך כלל רק במקרים בהם לא יבוצעו תיקונים במסגרת הביקור). להלן עלויות של תיקונים עבור תקלות שכיחות במכונות כביסה ביתיות:

  • תקלת חיבור במערכת מים: 160-180 ₪
  • תקלת לוח בקרה מכני: 350-600 ₪
  • תקלת לוח בקרה דיגיטלי: 400-700 ₪
  • תקלת אטימה בדלת 280-350 ₪
  • תקלת ניקוז בצינור המים: 150-240 ₪
  • החלפת פילטר ומשאבת מים: 280-400 ₪
  • החלפת גוף חימום: 250-400 ₪
  • החלפת תרמוסטט: 230 -380 ₪
  • החלפת דלת וצירים: 250-350 ₪
טכנאי מכונות כביסה ווירפול
תיקון מכונת כביסה
היכן ניתן ללמוד במסלול טכנאי מכונות כביסה?

באופן עקרוני אין כיום קורס ספציפי המכשיר את בוגריו לעבוד כטכנאי מכונות כביסה, אך ישנם כמובן מספר מסלולי לימוד המכשירים את בוגריהם לעסוק בתחום הטכנאות של מוצרי החשמל הביתיים. לאחר סיום הלימודים יש באפשרות הבוגרים להשתלב בשוק העבודה כטכנאי מכשירי חשמל ובכלל זה גם מכונות כביסה, לאחר חפיפה או התלמדות קצרה במסגרת מקום העבודה.

כך למשל במכללות ייעודיות שונות ניתן ללמוד קורס מוצרי חשמל ביתיים הכולל מגוון רחב של נושאים כשבין היתר מדובר בתיקון ושיפוץ של תנורי אפיה, מדיחי כלים, מייבשי כביסה ומכונות כביסה. במסגרת הלימודים התלמידים לומדים כיצד לפרק ולהרכיב את המכשירים השונים, לזהות תקלות ולהחליף רכיבים תוך כדי לימוד יסודי של כל חלק ורכיב במערכות החשמליות השונות.

הלימודים מתנהלים במסגרת המשלבת בין עבודה מעשית בסדנאות לבין לימודים עיוניים כשבעלי רקע בחשמל או תעודת חשמלאי יכולים לעבור מסלול לימודים מקוצר (המסלול הרגיל כולל כ-200 שעות אקדמיות).

רגע לפני שמזעיקים טכנאי מכונות כביסה

גם אם מכונת הכביסה שלכם לא כתמול שלשום ולמרות האמור לעיל, עדיין אין משמעות הדברים שתמיד אתם צריכים מיד להזעיק טכנאי מכונות כביסה וזאת כיוון שכפי שציינו, גם ביקור שבמהלכו לא בוצע שום תיקון יוביל להוצאה כספית שעשויה להיות מיותרת. אי לכך, חשוב ראשית לבדוק האם מקור הבעיה אכן במכונת הכביסה עצמה ולא למשל באספקת המים לצורך העניין. דעו כי פעמים רבות מתברר שהסיבה היחידה בגינה המכונה לא עבדה כראוי היא שלא חוברה לברז המים או לפתח הניקוז כיאות או שברז המים היה סגור.

כמו כן חשוב לבדוק האם המכונה מקבלת חשמל כראוי, האם כבל החשמל תקין, האם השקע החשמלי תקין והאם הנורות תקינות. בנוסף, ייתכן כי המכונה חדלה מפעולתה בשל סתימה של הפילטר, תקלה פשוטה ביותר שניתן לפתור באופן עצמאי. בכל מקרה חשוב להתייחס לנוריות החיווי ולזכור היכן שמרתם את חוברת ההפעלה. בחלק ניכר מהמקרים תוכלו לפתור את התקלה בעצמכם, אך כמובן שלא מומלץ לפרק חלקים במכונה או להתעסק עם החשמל עצמו.

תיקון מכונות כביסה

הזמן טכנאי  דרך האתר 

אתר הטכנאים מעניק שירות  תיקון מכונות כביסה על ידי טכנאי מכונות כביסה מומלצים .


טכנאי מכונות כביסה | תיקון מכונות כביסה
5 (100%) 1 vote