טכנאי חשמל מוסמך - תיקון מוצרי חשמל

טכנאי חשמל ואלקטרוניקה

אילו נושאים נלמדים במסגרת לימודי טכנאות חשמל?

לפני הזמנת טכנאי מזגנים
לימודי טכנאי מוסמך בתחום החשמל

אילו עבודות רשאי לבצע טכנאי חשמל?

לפני הזמנת טכנאי מזגנים
טכנאי שירות של מכשירי חשמל

בנוסף לטכנאי חשמל העוסקים בטיפול בלוחות חשמל או במערכת החשמל הביתית, חשוב להזכיר כי ישנו מקצוע חופף או מקביל הנקרא "טכנאי שירות של מכשירי חשמל". בין העיסוקים השונים והמגוונים של הטכנאים העוסקים בתחום זה ניתן למנות נושאים כמו למשל אחזקה של מוצרי חשמל ביתיים, טיפול בתקלות במוצרי חשמל ביתיים, תכנון של מערכות ממוחשבות, בנייה של מערכות שליטה ובקרה ביתיות ועוד.

בין הנושאים המרכזיים הנלמדים במסגרת קורס טכנאי שירות של מכשירי חשמל חשוב להזכיר את הנושאים הבאים: חומרים מבודדים וחומרים מוליכים, חוקים ועקרונות בסיסיים בתחום האלקטרוניקה והחשמל, עקרונות פעולה של רכיבים פסיביים וסוגים שונים של רכיבים פסיביים כמו לדוגמה שנאי, סליל וקבל, שיטות אפנון, מגברים, תכנון ובנייה של מעגלים חשמליים ועוד.

ההכשרה של טכנאי שירות של מכשירי חשמל, המכונה לעתים "טכנאי מוצרים לבנים", נמשכת בין חצי שנה לשמונה חודשים כשבמקרים מסוימים יוכלו התלמידים להשתלב במסלול לימודים מקוצר, אם יש להם ידע או ניסיון קודמים בתחום. כמו כן ייתכנו שינויים במשך מסלולי הלימוד בין מוסדות לימוד שונים.

בדרך כלל הבוגרים משתלבים במרכזי שירות של חברות המשווקות מוצרי חשמל ביתיים אך בהחלט קיימת אפשרות להקים מעבדת תיקונים או להתחיל לעסוק בטיפול במוצרי חשמל ביתיים באופן עצמאי לפי קריאה ולטפל בתקלות בשטח. טכנאי חשמל הוא מקצוע מבוקש המציע עתיד תעסוקתי "מחשמל".